Svetainės medis Į pradžią

Vandens filtrai. Vasaros sezono AKCIJOS. Gerbiami lankytojai, prieš užsisakydami vandens filtravimo įrenginį susisiekite Kontaktuose nurodytais tel. nr. ar el. paštu tam, kad galėtume įsitikinti įrangos tinkamumu, Jūsų, konkrečiu atveju. VANDENS FILTRAI.

Vandens filtrai geriamam vandeniui RO 5; RO 6; RO 7; RO 8 atbulinis - atvirkštinis osmosas Vandens filtrai, Automatiniai vandens filtrai kaina Akcija vandens filtrai Akcijos vandens filtrams Kasetiniai vandens filtrai RO membrana kainos

Vandens filtrai » Minkštinimo

 • Vandens minkštinimo filtrai

  Vandens minkštinimas ("vandens nukalkinimas")

  Žinomi vandens apdorojimo būdai nuo kalkių (magnetinis ir elektromagnetinis poveikis, polifosfatų arba kitokių medžiagų, neleidžiančių nuoviroms susidaryti, naudojimas), leidžia kuriam laikui surišti kietumo druskas, neleidžiant joms kurį laiką nusėsti nuovirų pavidalu. Tačiau šie metodai chemiškai ne neutralizuoja kietumo druskų, todėl yra ribotai taikomi ruošiant techninį vandenį. Vienintelis ekonomiškai pasiteisinantis kietumo druskų šalinimo iš vandens metodas yra jonų mainų dervų naudojimas.

  Efektyviausias kovos būdas su dideliu vandens kietumu yra automatinių minkštinimo filtrų naudojimas:

  Automatinių vandens minkštinimo filtrų katalogai:

  1. Vandens minkštinimo filtrų katalogas

  (atskirai filtras ir regeneracinės druskos talpykla)

  2. Vandens minkštinimo filtrų katalogas

   (kompaktiškų modelių serija)

  Šių filtrų veikimo principas grindžiamas jonų mainų procesu, kurio metu vandenyje ištirpusios „kietosios“ druskos keičiamos „minkštomis“ druskomis, kurios nesuformuoja kietų nuosėdų.

  Automatinis minkštinimo filtras yra plastikinis korpusas su valdymo vožtuvu ir regeneravimo tirpalo gaminimo ir laikymo talpykla. Kietas vanduo, patekęs į filtrą, prateka pro aukštos kokybės jonų mainų dervos užpildo sluoksnį (plačiau automatinio filtro sandara čia). Tuo metu įvyksta ištirpusių druskų cheminės sudėties kaita, nes kalcio ir magnio jonai pakeičiami natrio, kuriuo yra prisotinta derva. Kai filtravimo užpildo jonų mainų procesas pasiekia tam tikrą surinkimo laipsnį, valdymo vožtuvas automatiškai pradeda vandens filtro regeneracijos ciklą (plačiau automatinio filtro veikimas čia).

  Regeneracijos reguliarumas nustatomas pagal vandens kiekį, kuris gali pratekėti pro filtravimo užpildą iki visiško jo išeikvojimo; jis apskaičiuojamas įvertinant daugelį veiksnių, pavyzdžiui, dervos parametrus, vandens kokybę, jo sąnaudas ir pan. Signalą valdymo vožtuvui pradėti regeneraciją duoda specialus vandens sąnaudų skaitiklis (vandens skaitliukas). Jonų mainų dervos savybių atstatymas vyksta tiesiogiai tiekiant į filtrą aukštos kokybės valgomosios druskos (NaCl) vandens tirpalą: dervoje susikaupę kalcio ir magnio jonai pakeičiami atgal į natrio jonus. Tada visi nešvarumai iš filtro išplaunami į nuotekas.

  Priklausomai nuo minkštinimo filtro dydžio, regeneracijos/praplovimo ciklas gali trukti 1-3 valandas. Regeneracijos metu nerekomenduojama naudoti vandens, nes bus tiekiamas nesuminkštintas vanduo. Būtent dėl šios priežasties dauguma pavienių sistemų (kurios susideda iš vieno filtro su vienu valdymo vožtuvu) užprogramuotos taip, kad regeneracija vyktų tik naktį arba kada nenaudojamas vanduo.

  Nepaisant to, yra daugybė atvejų, kai svarbiausias faktorius yra nepertraukiamas vandens tiekimas. Todėl priklausomai nuo sąnaudų, kurias reikia užtikrinti, ir minkštinimo įrenginio darbo režimo naudojamos kelios sistemos schemos (plačiau apie filtrų darbo rėžimus spausti čia).

  Šiuolaikinės sintetinės dervos yra ypatingai patikimos ir ilgalaikės, jas galima naudoti esant labai greitam vandens srautui, todėl yra naudojamos didelės apkrovos sistemose. Dervos tarnavimo laikas gali siekti 5-8 metus, priklausomai nuo valomo vandens kokybės ir, nuo filtravimo ciklų skaičiaus (plačiau apie jonų mainų dervas čia).

 •  

Kreipkitės:
mob. 8 606 35555
el. p. info@efiltrai.lt

Mus rasite ir Facebook