Svetainės medis Į pradžią

Vandens filtrai. Pavasario sezono AKCIJOS. Gerbiami lankytojai, prieš užsisakydami vandens filtravimo įrenginį susisiekite Kontaktuose nurodytais tel. nr. ar el. paštu tam, kad galėtume įsitikinti įrangos tinkamumu, Jūsų, konkrečiu atveju. VANDENS FILTRAI.

Krepšelis

Jūsų krepšelis tuščias ...

Vandens filtrai geriamam vandeniui RO 5; RO 6; RO 7; RO 8 atbulinis - atvirkštinis osmosas Vandens filtrai, Automatiniai vandens filtrai kaina Akcija vandens filtrai Akcijos vandens filtrams Kasetiniai vandens filtrai RO membrana kainos

Žinių bazė » Vandens filtrai - sprendimai

  • Vandens filtrai - sprendimai

     

    Vandens filtrai – sprendimai

    Šiuo metu yra įvairių įrenginių, padedančių spręsti bet kokias dėl vandens iškylančias problemas. Sąlygiškai šiuos įrengimus galima būtų pavadinti filtrais. Filtrai gali būti klasifikuojami pagal jų taikymo sritį, t.y. pagal tai, kokias konkrečias vandens problemas jie yra skirti spręsti. Vienos klasės filtrai gali skirtis tarpusavyje savo veikimo principu ir konstrukcija.

    Dažniausiai pasitaikančios su vandeniu susijusio problemos, kurioms išspręsti reikalingi filtrai, yra tokios:

    • neištirpusios mechaninės priemaišos;

    • būtinybė keisti vandens pH;

    • vandenyje ištirpusi geležis ir manganas;

    • kietumas;

    • pašalinis skonis, kvapas, spalva.

    • organinės kilmės medžiagos (permanganato indeksas)

    Mechaninio valymo filtrai. Mechaninio valymo filtrai yra skirti mechaninėms dalelėms, smėliui, kalkėms, rūdims ir koloidinėms medžiagoms šalinti iš vandens. Norint iš vandens pašalinti santykinai stambias (didesnes negu 20-50 mikronų) daleles, naudojami sietiniai arba diskiniai stambaus valymo filtrai. Jų trūkumas yra tas, kad jie surenka palyginus nedaug teršalų. Todėl jeigu vanduo labai užterštas arba jeigu filtrai dirba dideliu našumu, juos reikia dažnai praplauti, o tai technologiškai yra neefektyvu. Tokiais atvejais tikslinga naudoti automatines užpilamąsias sistemas. Filtruojančiai terpei dažniausiai naudojamas įvairių frakcijų kvarcinis smėlis, užtikrinantis dalelių, kurių dydis – nuo 20 mikronų, filtravimą. Norint išvalyti smulkesnes daleles, naudojamas specialios keramikos užpilas.

    pH koregavimo filtrai. pH lygį reikia keisti dviem atvejais. Pirmasis – kovojant su korozija, nes vanduo, kurio pH yra mažas (mažiau 6) arba didelis (daugiau negu 8), pasižymi stipriu koroziniu poveikiu. Antrasis – siekiant užtikrinti optimalų vandens valymo sistemų darbo režimą, nes įprastam kai kurių filtruojančių užpilų darbui užtikrinti reikalingas tam tikras pH.

    pH lygiui koreguoti naudojami užpildai, kurių pagrindas – gamtiniai kalcitai, kurie, palaipsniui tirpdami, didina pH, arba dozuotai pilamos cheminės medžiagos, mažinančios pH lygį.

    Geležies šalinimo filtrai. Šios klasės filtrai yra skirti vandenyje ištirpusiai geležiai ir manganui šalinti. Filtruojamajai terpei naudojamos įvairios gamtinės medžiagos, tarp kurių yra mangano dioksidas (Birm, Filox, Greensand ir pan.). Mangano dioksidas veikia kaip oksidacijos reakcijos katalizatorius, oksidacijos metu vandenyje ištirpusi geležis ir/arba manganas tampa neištirpę ir nusėda; šios nuosėdos sulaikomos filtruojamosios terpės sluoksnyje ir atbulinio plovimo metu išplaunamos į nuotekas. Geležies ir mangano oksidacijos metu kai kurie filtrai taip pat efektyviai pašalina vandenyje ištirpusį sieros vandenilį. Kai kuriems filtravimo užpilams reikalinga regeneracija kalio permanganatu. Esant didelei geležies ir/arba mangano koncentracijai taikomi specialūs metodai, kuriais šios medžiagos intensyviau oksiduojamos. Perspektyviausia kryptis šioje srityje – ozono naudojimas.

    Vandens minkštinimo filtrai. Plati įrenginių klasė, skirta vandens kietumui mažinti. Naudojant specialius užpilus šios rūšies filtrai gali veikti kompleksiškai, t.y. gali iš vandens taip pat pašalinti tam tikrą kiekį geležies, mangano, nitratų, nitritų, sulfatų, druskų, sunkiųjų metalų, organinių junginių.

    Anglies filtrai. Aktyvuotoji anglis jau seniai yra naudojama vandeniui valyti ir jo organoleptiniams rodikliams gerinti (pašaliniam skoniui, kvapui, spalvai šalinti). Dėl didelės adsorbcinės gebos aktyvuota anglis efektyviai sugeria liekamąjį chlorą, ištirpusias dujas, organinius junginius. Tačiau, kadangi atbulinio plovimo metu susikaupusios organinės medžiagos sunkiai pasišalina iš anglies, į vandens išleidimo liniją gali pakliūti pliūpsnis nešvarumų. Siekiant išvengti tokio reiškinio, aktyvuotosios anglies užpildą būtina reguliariai keisti. Šiuo metu didinant užpildo tarnavimo laiką, naudojama aktyvuotoji anglis, gaunama iš kokoso žievės, kurios adsorbcinė geba yra 4 kartus didesnė, negu anglies, gaunamos tradiciniais būdais (pavyzdžiui, iš beržo medienos). Kovojant su biologinėmis liekanomis naudojama speciali anglis su bakteriostatiniais priedais.

    Įeiti į produktų katalogą

  •  

Kreipkitės:
mob. 8 606 35555
el. p. info@efiltrai.lt

Mus rasite ir Facebook